Lublin

COLLEGIUM MEDICUM W LUBLINIE

Koordynator PSN NPR o. Lublin: dr Joanna Płońska, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator o. IFMSA Lublin: Aleksandra Fatyga

Warsztaty z Metod Rozpoznawania Płodności na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbyły się 8 maja 2012 roku. Miały one charakter mini konferencji, w której uczestniczyło ponad 50 studentów. W ramach warsztatów odbyły się 2 wykłady zaprezentowane przez dr. n. med. Martę Monist nt. Fizjologii płodności mężczyzny i kobiety oraz przez lek. Ewę Ślizień - Kuczapską nt. Naukowych podstaw MRP. Ponadto zostały przedstawione przykładowe karty obserwacji cykli metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia z elementami interpretacji i informacji diagnostycznych o cyklu. W celu przybliżenia idei i potrzeby fakultetu na Uniwersytecie studentka Aleksandra Fatyga zamieściła sprawozdanie z konferencji o MRP w uczelnianym piśmie "Alma Mater".

Dotychczas zostało zebranych ponad 60 podpisów studentów zainteresowanych cyklicznymi zajęciami z MRP. Trwają rozmowy ze społecznością studentów oraz władzami uczelni w celu stworzenia fakultetu. Planowane są również kolejne warsztaty w listopadzie roku akademickiego 2012/13.

 

FAKULTET MRP

POLECAMY